Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Dom Pomocy Społecznej w Ruskich Piaskach

Fundusze Europejskie

       W ramach projektów finansowanych przez środki Unii Europejskiej, Dom Pomocy Społecznej w Ruskiech Piaskach w 2020 roku otrzymał w formie grantów wsparcie finasowe z dwóch projektów. Pomoc przeznaczona była na zakup niezbędnego wyposażenia, organizację miejsc pracy i wypoczynku personelu w sytuacji izolacji DPS od otoczenia oraz na dodatkowe wynagrodzenia dla pracowników.

       W związku z zagrożeniem epidemią COVID-19 w DPS Ruskie Piaski wystąpiły problemy w rodzaju i skali niespotykanych dotychczas. Pojawiło się zapotrzebowanie na urządzenia i materiały niestosowane wcześniej lub zużywane w znacznie mniejszych ilościach. Należy stwierdzić, że otrzymany przez DPS środki umożliwiły uzupełnienie powstałych niedoborów materiałów i środków a jednocześnie doposażenie jednostki w niezbędne urządzenia, a w szczególności do przygotowania miejsc kwarantanny dla mieszkańców i możliwości odbycia kwarantanny na terenie DPS przez pracowników. Bardzo ważne dla wsparcia postaw pracowników w tym trudnym okresie były gratyfikacje finansowe. Same projekty były bardzo wszechstronne i uwzględniał wszystkie aspekty funkcjonowania jednostki w okresie epidemii i zagrożenia wirusem SARS CoV-2.

Z podjętych działań najważniejsze okazało się umożliwienie dokonania zakupów elementów wyposażenia, których jednostka nie byłby w stanie sfinansować z własnych środków oraz dodatkowe wynagrodzenia dla pracowników, które pozwoliły na zrekompensowanie pracownikom wzmożonego wysiłku podczas walki z COVID-19 oraz poczucia zwiększonego zagrożenia zakażeniem w pracy w okresie pandemii. W szczególności okazało się to ważne podczas pracy w systemie zamkniętym, co wymagało od pracowników i ich rodzin znacznych wyrzeczeń. W okresie II fali epidemii COVID-19 nie udało się uniknąć przeniknięcia koronawirusa do DPS, jednak działania wynikające z programu wsparcia umożliwiły skuteczną walkę z zakażeniami. Udzielone wsparcie usprawniło pracę personelu, zmotywowało pracowników do efektywniejszej pracy oraz podniosło poczucie bezpieczeństwa mieszkanek. Jednostka funkcjonowała sprawnie i bez większych zakłóceń i w konsekwencji nie było konieczności przejęcia opieki nad mieszkankami w DPS przez służby zewnętrzne. Obecnie DPS Ruskie Piaski jest dobrze wyposażony i przygotowany na ewentualność trzeciej fali pandemii. Nie występują obecnie braki w zaopatrzeniu w środki, materiały i urządzenia niezbędne do walki z COVID-19.

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny